• Zápis detí do materskej školy na školský rok 2024/2025

• ZÁPIS DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY, KPT. NÁLEPKU 7, LIPANY NA ŠK. R. 2024/2025

prebehne v dňoch od 1.5.2024 do 31.5.2024

Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie (s lekárskym potvrdením o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa navštevovať MŠ, ako aj údaj o očkovaní dieťaťa) podpísaná oboma zákonnými zástupcami, je možné doručiť formou: emailu na adr. ivanaverbovska@gmail.com alebo mskptn@centrum.sk, poštou alebo doručiť osobne. Rozhodnutie o prijatí dieťaťa Vám bude doručené v mesiaci jún 2024 alebo si ho vyzdvihnete osobne v MŠ.

KDE NÁJDETE ŽIADOSŤ:

1. žiadosť o prijatie do MŠ si môžete vyžiadať osobne v materskej škole, telefonicky na čísle: 051/4572 571 alebo 0948 171 571;
            2. môžete si ju vyžiadať na adrese: mskptn@centrum.sk alebo ivanaverbovska@gmail.com
            3. podať elektronicky cez web: https://msnalepkalipany.edupage.org/ - časť Elektronická prihláška

PODMIENKY PRIJÍMANIA DETÍ DO MŠ A PREDNOSTNÉ PRIJÍMANIE DETÍ:

1. Deti, ktoré dovŕšia 5 rokov k 31.08.2024 a v šk. r. 2024/2025 budú plniť povinné predprimárne vzdelávanie;
            2. Deti, ktoré majú právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie, t. j. deti, ktoré dovŕšia 4 roky do 31.08.2024.
            3. Dieťa, ktoré už má súrodenca v materskej škole;
            4. Dieťa, ktoré dosiaľ nie je prijaté v inej materskej škole;
            5. Ostatné deti v závislosti od voľnej kapacity materskej školy.

Prečo si vybrať našu materskú školu?

• organizovanie školských i regionálnych súťaží a prehliadok – remeselnícky deň, poľsko-slovenský festival tanca, okresné preteky vo viacboji všestrannosti detí, regionálna prehliadka v speve;
            • cezhraničná spolupráca s MŠ Muszyna z Poľska;
            • lesná pedagogika – spolupráca s lesnou správou a exkurzie do lesných ekocentier po východnom Slovensku;
            • organizovanie výletov, podujatí pre deti a rodičov, divadielka, vzdelávacie programy;
            • aktívne zapájanie rodiny do života materskej školy;
            • predplavecká príprava, lyžiarsky kurz;
            • krúžková činnosť vrátane anglického jazyka cez jazykovú školu Pro Americana;
            • logopedická intervencia na pôde materskej školy;
            • atraktívny a rozľahlý areál školského dvora;
            • dostatok nových športových a hracích prvkov získaných cez projekty;
            • pocitový chodník na stimuláciu zmyslových vnemov a prevencia plochých nôh;
            • altánok a domčeky na trávenie času von i v prípade nepriaznivého počasia;
            • lokalita materskej školy - možnosť bezpečných vychádzok a priestor pre turistiku;
            • pestovateľská zóna s kríkovou alejou a informačnými tabuľami – starostlivosť detí o úžitkové kríky, ochutnávanie plodov;
            • hmyzí hotel – poznávanie významu a vzťahu rastlín a hmyzu.

Celoslovenské projekty, v ktorých je materská škola zapojená:

1. Dajme spolu gól – Slovenský futbalový zväz.
            2. Okresné preteky vo viacboji všestrannosti detí – v spolupráci so Slovenským zväzom viacbojov všestrannosti.
            3. Logická olympiáda pre najmenších.

Tešíme sa na všetkých nových kamarátov.

• Lesná pedagogika v Bijacovciach 17.10.2023

• 17. október 2023 bol pre deti prípravných tried z Materskej školy, Kpt. Nálepku 7 a ich kamarátov z družobnej materskej školy z poľskej Muszyny, netradičný, zaujímavý a plný zážitkov. Strávili ho v dedinke Bijacovce, v okrese Levoča, v kaštieli, kde sídli SOŠ lesnícka obklopená čarovným jesenným parkom.

Študenti a pedagógovia školy, prostredníctvom zážitkového učenia, priblížili deťom les a život v ňom. V areáli parku a kaštieľa deti navštívili zverník daniela škvrnitého a pozorovali niekoľko kusov tohto plachého párnokopytníka. V poľovnícko-lesníckom múzeu obdivovali množstvo preparátov zvierat typických pre oblasť východného Slovenska.

Aj vďaka lesnej pedagogike deti poznávajú blízky aj vzdialenejší región, a podniknuté výjazdy do prírody sú správnou príležitosťou na rozvíjanie turistky. Aktívne cestovanie, pohyb a  pobyt v prírode sa môže pre deti stať príjemnou záľubou. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie s našimi veľkými kamarátmi, budúcimi lesníkmi.

Bc. Marcela Šulíková, učiteľka a koordinátorka lesnej pedagogiky

• JESENNÉ PRÁZDNINY - OZNAM

• Tento školský rok 2023/2024 pripadajú jesenné prázdniny na 30.10.2023 (pondelok) a 31.10.2023 (utorok). V materskej škole prebieha riadna prevádzka.

Kto plánuje nechať deti doma, plánuje dovolenku, návštevu, nech to oznámi v triede p. učiteľkám. Záujem o prevádzku v tieto dni hláste v triedach najneskôr do 25.10.2023, t. j. do stredy. Počty stravníkov potrebujeme hlásiť ŠJ Hviezdoslavova, ktorá v tieto dni zabezpečuje stravu.

Dňa 01.11.2023 (streda) je sviatok, prevádzka v MŠ nebude.

Mgr. Ivana Angelovičová, riaditeľka MŠ

• Október

• PLÁN PODUJATÍ V MESIACI OKTÓBER 2023

Lesná pedagogika v materskej škole

Dňa 05.10.2023, t. j. vo štvrtok, v čase od 15:30 hod. popoludní sa stretneme s lesným pedagógom na školskom dvore. Deti v spoločnosti svojich rodičov budú počúvať o lese a živote v ňom. Cez edukačné aktivity obohatené o prvky zážitkovosti a hry chceme posliniť vzťah k prírode a budovať environmentálnu gramotnosť detí.

Bacilky a Vitamínky

Divadielko Hoki-Poki predstaví deťom materskej školy, v telocvični, dňa 16.10.2023, t. j. v pondelok o 9:00 hod. nádherný príbeh. Rozprávkou v kontexte detského vnímania a prežívania nahliadneme do sveta zdravia. Rozprávanie je obohatené o nádherné kulisy, poučné piesne a hlavne vľúdny prejav hercov. Rozprávka s výchovným poslaním.

Jesenné príbehy

Pri príležitosti mesiaca úcty k starším vytvoríme v triedach materskej školy, dňa 25.10.2023, t. j. v stredu od 15:30 hod. priestor pre deti a starých rodičov. Z plodov jesene vytvoria svoje dielka, a pritom sa zahrajú, porozprávajú, čas prežijú v spoločnosti priateľov. Tešíme sa na spoločné chvíle. Pozývame babky, dedkov do materskej školy.